• Zápis z výroční členské schůze včelařů ZO ČSV v Davli, konané dne 30.3.2019 v Multifunkčním centru ve Štěchovicích

 • Pastva včel 2019

 • Vážený /á/ příteli /-kyně/,
  dovolte, abych Vás jménem výboru ZO-ČSV v Davli, tímto pozval na výroční členskou schůzi, která se bude konat v sobotu dne 30.března 2019 od 9:00 hod. v Multifunkčním centru (MFC)ve Štěchovicích.

  Program schůze:
  1. Volba mandátové a návrhové komise
  2. Zpráva o činnosti ZO. Informace o pastevních podmínkách v roce 2019 (př.Papež)
  3....

 • Český svaz včelařů – základní organizace v Davli
  Pozvánka na členskou schůzi

  Vážený /á/ příteli /-kyně/,
  dovolte, abych Vás jménem výboru ZO-ČSV v Davli, tímto pozval na členskou schůzi, která se bude konat v sobotu dne 24.listopadu 2018 od 8,30hod. v Multifunkčním centru (MFC)ve Štěchovicích. Dům je přízemní(světle modrá fasáda) po levé straně cesty předvjezdem k přehradě a...

 • Upozorňujeme tímto všechny členy, kteří mají zájem získat dotaci 1D, aby vyplněný formulář odevzdali př. Vojíkovi do schránky nejpozději do 15.9.2018. Pokud nebude formulář odevzdán včas, nelze žádat o dotaci 1D. Formuláře jsou ke stažení na www.vcelarstvi.cz

  Jako účinnou léčbu proti varroa roztočům...

 • Vážený /á/ příteli /-kyně
  dovolte, abych Vás jménem výboru ZO-ČSV v Davli, tímto pozval na výroční členskou schůzi, která se bude konat v sobotu 17.března 2018 od 8:30 hod. v Multifunkčním centru (MFC) ve Štěchovicích.
  Schůze je spojena s odbornou přednáškou přítele Jana Soukupa na téma: "Včelí mor a jeho prevence"
  Program schůze:
  - stručná zpráva o činnosti ZO a akcích...

 • Vážení přátelé - včelaři,
  po jednání s výborem naší ZO bylo stanoveno následující. Pro akci Hrr na mor je nutné se zaregistrovat na www.hrrnamor.cz nejpozději do 31.1.2018. Ten, kdo ještě neodevzdal měl, odevzdá dva vzorky s popisem stanoviště a jména (reg.č.chovatele) našemu hospodáři př.Vojíkovi /do schránky/, protože vyšetření na mor se posílá...

 • Upozornění:termín pro odevzdání měli k vyšetření je do 3.2.2018. Odevzdejte měl v jogurtovém kelímku svému nákazovému referentovi nebo přímo do schránky přítele Vojíka.

 • Upozorňujeme včelaře, že pro likvidaci roztoče varroa destructor nastalo nyní ideální období léčbou aerosolem. Ve včelstvu je minimální nebo žádný zavíčkovaný plod. Kdo projeví zájem o tuto léčbu, nechť se obrátí na svého místně příslušného zdravotního referenta.

  P.Toman

 • Vážený /á/ příteli /-kyně
  dovolte, abych Vás jménem výboru ZO-ČSV v Davli, tímto pozval na členskou schůzi, která se bude konat v sobotu 25.listopadu 2017 od 9:00 hod. v Multifunkčním centru (MFC) ve Štěchovicích.
  Program schůze:
  - stručná zpráva o činnosti ZO a akcích, které proběhly, informace z OO-ČSV Praha-západ, komentář k situaci Včelpa (př.Papež)
  - informace o...

 • Vážené přítelkyně a přátelé,
  součástí žádosti pro poskytnutí 1D dotace je také druhá strana, kde je nutné uvést produkci medu, vosku atd. Dle předsedkyně RV ČSV platí: “Kdo nevyplnil i zadní část žádosti (produkce medu), ten předložil žádost neúplnou, tedy žádnou. Taková výplata by neměla být provedena.” Ti, kteří nevyplnili druhou stranu žádosti, budou mít možnost údaje doplnit na...

 • Vážení, neodkládejte první fumigaci (tzv. diagnostickou), kterou proveďte nejpozději do konce října, nejlépe hned po 10.10. Zjistíte napadení včelstev varroa roztočem a zavčasu je možno u silněji napadených včelstev zahájit ještě kroky pro jejich záchranu Pokud byla včelstva průběžně ošetřována (kys. mravenčí a gabony) měl by být spad roztočů desítky max. řekněme 300 roztočů, ale ne tisíc a...

 • Upozorňujeme tímto všechny členy, kteří mají zájem získat dotaci 1D, aby vyplněný formulář odevzdali př. Vojíkovi do schránky nejpozději do 15.9.2017. Pokud nebude formulář odevzdán včas, nelze žádat o dotaci 1D. Formuláře jsou ke stažení na www.vcelarstvi.cz

  Jako účinnou léčbu proti varroa roztočům doporučujeme vložit Gabonové...

 • Vážení přátelé,
  dovolte, abych Vás tímto pozval na výroční členskou schůzi včelařů, která se bude konat dne 11.března od 9,00hod. v restauraci " Spirit " v Davli (směr Štěchovice, vedle autoservisu KV Car).
  S pozdravem Pavel Toman

 • Žádáme včelaře, aby odevzdali měl (v plastových kelímcích od jogurtu) do 5.2.2017 příteli Vojíkovi.

 • Dovolte, abych Vás jménem výboru ZO-ČSV v Davli tímto pozval na členskou schůzi, která se bude konat v sobotu dne 19.listopadu od 9 hod v restauraci „Spirit“ v Davli.

  Členská schůze bude spojena s výplatou dotace 1D a úhradou členského příspěvku na rok 2017.

  Předem děkujeme za Vaší účast.

  S pozdravem P.Toman

 • Vážení přátelé,
  dovolte, abych Vás tímto pozval na výroční členskou schůzi včelařů, která se bude konat dne 12.března od 9,00hod. v restauraci " Spirit " v Davli (směr Štěchovice, vedle autoservisu KV Car).
  S pozdravem Bukovský Zdeněk

 • Do 31.1.2016 je nutné odevzdat vzorek měli na vyšetření varoázy. Odebranou měl od včelstev zanechte v poštovní schránce pana Vojíka na adrese Na Náměstí 13, Davle

  za ZO P.Toman

 • Dovolte, abych vás jménem výboru ZO-ČSV v Davli pozval na členskou schůzi, která se bude konat v sobotu 14. listopadu 2015 od 9 hod v sále hotelu V Pivovaru v Davli.

  Schůze bude spojena s průběžnou výplatou státní dotace 1D na včelstva. Od 10 hod bude následovat odborná přednáška na téma Pastva včel – přednášející ing. Martin Nezbeda

   Předem děkujeme za Vaši účast...

 • Srdečně zvu všechny členy ZO ČSV Davle na výroční členskou schůzi, která se bude konat v sobotu 28.února 2015 od 9:00 hod. ve velkém sále ČMSCH v Hradišťku pod Medníkem.

  Zd.Bukovský - jednatel

 • Vážený/á/ příteli/-kyně/, dovolte, abych jménem výboru ZO-ČSV v Davli, Vás tímto pozval na členskou schůzi, která se bude konat v sobotu dne 22. listopadu 2014 od 9,30 hod ve velkém sále ČMSCH v Hradišťku pod Medníkem. Schůze bude spojena s výplatou státní dotace 1D na včelstva.

  Předem děkujeme za Vaši účast

  Zdeněk Bukovský, jednatel ZO

 • Vážené přítelkyně a přátelé,

  v létě letošního roku byl zaznamenán mor včelího plodu na Benešovsku (viz. e-mailová zpráva níže). Proto vás chci touto cestou jménem výboru požádat o dodržování veterinárních pravidel. V případě přesunu včelstva, koupě matky nebo oddělku z jiného kraje, musí mít tyto včely veterinární vyšetření !!!

  Bohužel tato povinost se nevztahuje na přesuny...

 • Srdečně zveme členy ZO ČSV Davle na den otevřených dveří, který se bude konat 13.září 2014 v Buši. Sraz účastníků bude v 9,15 hod u obecního úřadu v Buši, odkud vyrazíme na včelnici.

  za výbor ZO zapsal př.Toman

 • Vážená/ý/ přítelkyně/-i/,

  dovolte, abych Vás jménem výboru ZO ČSV v Davli tímto pozval na výroční členskou schůzi, která se bude konat dne 22.března 2014 od 9:00 hod ve velkém sále ČMSCH v Hradišťku pod Medníkem.

  Program schůze: stručná zpráva o činnosti ZO, informace ze schůzí OV-ČSV Praha-západ, zpráva o nákazové situaci.

  ...
 • Do konce února odevzdejte vyplněný formulář "Oznámení stanoviště včelstev" na místně příslušný obecní úřad. Formulář naleznete v časopise Včelařství 2/2014 (v příloze). Pozn. Pouze u oznámených stanovišť včelstev je možné v případě škodní události čerpat pojistku ČSV.